.: Меню :.
Наш МДУ
Головна сторiнка
Iсторiя
Новини
Мiжнародна дiяльнiсть
Почеснi професори
Фотогалерея
Структура
Ректор
Вчена рада
Ректорат
Факультети
Спеціальності
Профком
Наукова дiяльнiсть
Семінари і конференції
Аспірантура
Наукові школи
Наукові дослідження
Наукове співробітництво із закордонними організаціями
Науково-дослідна робота студентів
Науковий відділ інформує
Нормативні документи
Для абiтурiєнтiв
Правила прийому
Центр довузівської підготовки
Розподіл обсягів державного замовлення
Програма творчого конкурсу з журналістики
Студентське життя
Студентське самоврядування
Для ЗМI
Преса про МДУ
Контакти
Адреси
Адміністрація
Державні закупівлі

Почесне консульство Республіки Кіпр у Маріуполі
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
.: Міжнародна діяльність :.

 

 

            

Міжнародне співробітництво

Одним з найважливіших показників рівня та авторитету вищого навчального закладу є міжнародне визнання. Зацікавленість закордонних партнерів у діяльності Маріупольського державного гуманітарного університету свідчить про ефективну роботу нашого колективу, направлену на забезпечення якісної підготовки студентів, розширення освітніх, наукових та культурних зв’язків та позиціонування університету у країнах-партнерах як перспективного та авторитетного ВНЗ, що динамічно розвивається.

У 2009 році МДГУ відвідало 37 офіційні делегації загальною кількістю 95 осіб. Динаміку візитів іноземних делегації до МДГУ можна прослідкувати з наступних графіків.


Важливою, дієвою і перспективною формою міжнародного співробітництва у МДГУ вважаються міжнародні стажування студентів і викладачів. Серед програм, пов’язаних зі студентськими обмінами, можна виділити три основні типи: навчальні, наукові та культурні. Всі ці програми мають професійну зорієнтованість і сприяють покращенню фахової підготовки випускників університету, розвитку наукового потенціалу студентів та викладачів. Тривалість програм коливається від одного місяця до повного навчального року. У них беруть участь кращі студенти і викладачі університету.

Динаміку стажувань ілюструють такі цифри. Протягом останніх п’яти років більше 1530 студенти та викладачі МДГУ взяли участь у навчальних, наукових та культурних стажуваннях у різних країнах світу.

Тільки у 2009 році учасниками таких стажувань стали 312 студентів та викладачів МДГУ. Вони взяли участь у культурних, освітніх та наукових програмах у 18 країнах світу (Греції, Італії, Польщі, США, Великобританії, Росії, Чехії, Словаччині, Австрії, Франції, Німеччини, Нідерландах, Румунії, Китаї, Кіпрі та ін.).

Протягом 2009 року МДГУ успішно розвивав всі напрямки міжнародної співпраці.

В ході робочого візиту ректора МДГУ Балабанова Костянтина Васильовича до Грецької Республіки з 30.03.2009 по 06.04.2009 були проведені зустрічі із Головою Парламенту Грецької Республіки Д. Сьюфасом, Головою комітету у справах греків зарубіжжя Парламенту Грецької Республіки Н. Тсартсіонісом, Заступником голови цього комітету Г. Ніотісом, Заступником міністра закордонних справ Греції Н. Варвітсіотісом, , Надзвичайним та Повноважним Послом України в Греції В. Цибухом, мером Зографу Я. Казакосом та іншими посадовцями, ректорами університетів Греції. В рамках цих зустрічей було досягнуто домовленості про подальше розширення співпраці грецьких партнерів із гуманітарним університетом.

Одним з найбільш важливих, стратегічних напрямків комплексної міжнародної роботи нашого університету є співпраця з Республікою Кіпр.

У квітні 2009 року МДГУ відвідав директор Фонду «Анастасіос Г. Левендіс», почесний професор МДГУ В. Карайоргіс. У ході зустрічей було досягнуто домовленостей про те, що і в подальшому фонд регулярно поповнюватиме бібліотеку елліністичних студій МДГУ «Костянтинос Левендіс» новою літературою та зміцнюватиме матеріально-технічну базу університету, факультету грецької філології та гуртожитку МДГУ, а також надаватиме стипендії для наукових та мовних стажувань викладачів і студентів МДГУ в Кіпрському університеті. Цього року Фонд встановив стипендії для переможців Всеукраїнської олімпіади з новогрецької мови, яка проводиться на базі МДГУ. Варто зазначити, що ці стипендії будуть щорічно вручатись переможцям Всеукраїнської олімпіади з новогрецької мови.

Одним з головних векторів міжнародної діяльності МДГУ у 2009 році стало співробітництво із Італійською Республікою. У 2009 році МДГУ неодноразово приймав італійські делегації з Мессінського університету, Університету міста Перуджа, Калабрійської державної адміністрації, мерії міста Санта-Северіна, Посольства Італії в Україні, Італійського інституту культури в Україні, Спілки «Данте Аліг’єрі» та ін. Результатом співробітництва з італійським партнерами стало відкриття на базі МДГУ представництва Спілки «Данте Аліг’єрі». У церемонії відкриття взяв участь за дорученням Президента Спілки, Посла Бруно Боттаї Генеральний секретар Спілки Алессандро Мазі. Представництво Спілки «Данте Аліг’єрі» у МДГУ здобуло право видавати міжнародні сертифікати PLIDA , які дають право навчатись та працювати в Італії. В рамках цієї події в МДГУ відбулось урочисте засідання членів вченої ради, викладачів та студентів МДГУ, на якому було присвоєно звання Почесного професора гуманітарного університету Нікола Франко Баллоні, директору Італійського інституту культури в Україні.  

В рамках робочої поїздки ректора МДГУ Балабанова Костянтина Васильовича до Італійської Республіки з 16.11.2009 по 23.11.2009 відбулись зустрічі із Надзвичайним та Повноважним Послом Україні в Італії Г. Чернявським, Президентом Спілки «Данте Аліг’єрі» Бруно Боттаї, ректором Римського університету Тор Вергата, професором Ренато Лауро. В рамках візиту ректор взяв участь у міжнародній конференції «Вища освіта, наукові інститути та міжнародне співробітництво у країнах Середземномор’я». В рамках конференції представники адміністрації 25 університетів з 14 країн Середземномор’я досягли домовленості про створенні Мережі середземноморських університетів. Країни СНД були представлені двома ВНЗ – Московським державним інститутом міжнародних відносин від Росії та МДГУ від України.

В жовтні 2009 року в МДГУ вже традиційно відбувся 9-й тиждень італійської мови в світі. В рамках тижня МДГУ відвідали відомі італійські вчені, дипломати, громадські діячі, які прочитали лекції для студентів МДГУ.

Влітку 2009 року Ансамбль народ одного танцю МДГУ на запрошення Калабрійської обласної адміністрації та Почесного консула України в Калабрії, нотаріуса Сальваторе Федеріко гастролював по півдню Італії. Велика кількість студентів МДГУ також відвідали Сицилію та південне італійське місто Санта-Северіна для вивчення італійської мови, культури Італії. Загалом більше 70 студентів та викладачів МДГУ у 2009 році відвідали Італійську Республіку.

З 6 по 18 липня 2009 року на базі МДГУ проводилась друга Літня академія європейського права, участь у роботі якої взяли представники престижних університетів України та Російської Федерації. Протягом двох тижнів учасники Академії слухали лекції представників наукових шкіл Великобританії, Греції, Російської Федерації та України. По закінченню роботи слухачам видали сертифікати міжнародного зразка Академії європейського права, що дає можливість продовжити навчання в Літній академії в Афінах та отримати ступінь магістра європейського публічного права.

            У 2009 році МДГУ досить плідно розвивав китайський вектор своїх міжнародних зв’язків. Так, навесні 2009 року університет відвідали делегації Народного уряду міста Цицикар, Цицикарського університету та Цицикарського вищого педагогічного коледжу. В рамках переговорів було досягнуто домовленостей про створення на базі МДГУ Китайського культурного центру. Китайські партнери взяли на себе постачання наукової літератури інших матеріалів для Центру.

            Новим напрямком міжнародної діяльності МДГУ у 2009 році стала співпраця із організаціями та установами Держави Ізраїль. На базі МДГУ були проведені Дні ізраїльської культури, в рамках яких університет відвідала Генеральний консул Ізраїлю в Дніпропетровську, директор Ізраїльського культурного центру Олена-Хая Кароль. В рамках візиту пані Кароль було досягнуто домовленості про створення на базі гуманітарного університету Ізраїльського культурного центру. Перші групи охочих студентів та мешканців Маріуполя вже мають можливість вивчати іврит, ізраїльську історію та культуру на базі центру.

Таким чином у 2009 році Маріупольський державний гуманітарний університет продовжив розширення міжнародного співробітництва довівши ефективність власної моделі міжнародної співпраці, яка передбачає комплексну взаємодію на культурному, науковому, освітньому рівнях з посольствами, меріями, обласними адміністраціями та університетами зарубіжних країн.


 

 

.: Час :.
.: Дата :.
Липень
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
.: Анонси :.
Приглашение

ПЕРВЫЙ ГОРОДСКОЙ ФЕСТИВАЛЬ ПРЕССЫ

Приглашаем вас принять участие в первом городском фестивале прессы, который состоится 3 июня в Театральном сквере. Вокруг фонтана будут установлены палатки средств массовой информации. Палатку, столы, стулья, баннеры и т.д. необходимо иметь свои.

с 8.00 - размещение палаток (место укажут члены оргкомитета)
9.00 – начало фестиваля
10.00 – начало концертной программы (организатор – отдел культуры).
11.00 – начало торжественной части (с участием городского головы Ю.Ю. Хотлубея)
12.00 – продолжение концерта
14.00 - окончание фестиваля

Цель фестиваля – пропаганда своих СМИ среди мариупольцев, подписка на свои издания, живое общение с потребителями нашего продукта, общение с коллегами.

Организаторы фестиваля – Мариупольский городской союз журналистов, Мариупольский городской исполнительный комитет.

Огромная просьба: дать сообщение о первом городском фестивале прессы в своем средстве массовой информации, независимо от участия. Если у вас есть какие-то свои предложения по организации фестиваля, мы готовы их выслушать.

Свое участие в фестивале просим подтвердить не позднее 1 июня по телефонам: 52-66-42, 52-96-79, либо по электронной почте: red.@pr.ua
.: Управлiння :.
Логін

Пароль

Запам'ятати мене
Реєстрація
Забули логін чи пароль ?
© МДУ | 2012 | Сайт розроблено в РК «Аккорд»
 
школьные доски цены минимум