.: Меню :.
Наш МДУ
Головна сторiнка
Iсторiя
Новини
Мiжнародна дiяльнiсть
Почеснi професори
Фотогалерея
Структура
Ректор
Вчена рада
Ректорат
Факультети
Спеціальності
Профком
Наукова дiяльнiсть
Семінари і конференції
Аспірантура
Наукові школи
Наукові дослідження
Наукове співробітництво із закордонними організаціями
Науково-дослідна робота студентів
Науковий відділ інформує
Нормативні документи
Для абiтурiєнтiв
Правила прийому
Центр довузівської підготовки
Розподіл обсягів державного замовлення
Програма творчого конкурсу з журналістики
Студентське життя
Студентське самоврядування
Для ЗМI
Преса про МДУ
Контакти
Адреси
Адміністрація
Державні закупівлі

Почесне консульство Республіки Кіпр у Маріуполі
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
.: Наукове співробітництво із закордонними організаціями :.


НАУКОВЕ СПІВРОБІТНИЦТВО ІЗ ЗАКОРДОННИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ

 

            За роки свого існування  МДУ розробив власну модель міжнародної діяльності, що передбачає комплексне співробітництво з міністерствами освіти, міністерствами  закордонних справ, дипломатичними представництвами, обласними адміністраціями, меріями, провідними університетами, благодійними фондами, державними та громадськими організаціями.
            Одним з найважливіших показників рівня та авторитету вищого навчального закладу є міжнародне визнання. Зацікавленість закордонних партнерів у діяльності Маріупольського державного університету свідчить про ефективну роботу нашого колективу, направлену на забезпечення якісної підготовки студентів, розширення освітніх, наукових та культурних зв’язків та позиціонування університету у країнах-партнерах як перспективного та авторитетного ВНЗ, що динамічно розвивається.
            У 2009 році МДУ відвідало 37 офіційні делегації загальною кількістю 95 осіб. Динаміку візитів іноземних делегації до МДУ можна прослідкувати з наступних графіків (рис.1, рис.2).
Рис.1 Динаміка іноземних делегацій у МДУ, кількість
Рис. 2 Динаміка членів іноземних делегацій у МДУ, кількість осіб

 
      Важливою, дієвою і перспективною формою міжнародного співробітництва у МДУ вважаються міжнародні стажування студентів і викладачів. Серед програм, пов’язаних зі студентськими обмінами, можна виділити три основні типи: навчальні, наукові та культурні. Всі ці програми мають професійну зорієнтованість і сприяють покращенню фахової підготовки випускників університету, розвитку наукового потенціалу студентів та викладачів. Тривалість програм коливається від одного місяця до повного навчального року. У них беруть участь кращі студенти і викладачі університету.
Динаміку стажувань ілюструють такі цифри. Протягом останніх п’яти років більше 1530 студенти та викладачі МДУ взяли участь у навчальних, наукових та культурних стажуваннях у різних країнах світу.
Тільки у 2009 році учасниками таких стажувань стали 312 студентів та викладачів МДУ. Вони взяли участь у культурних, освітніх та наукових програмах у 18 країнах світу (Греції, Італії, Польщі, США, Великобританії, Росії, Чехії, Словаччині, Австрії, Франції, Німеччини, Нідерландах, Румунії, Китаї, Кіпрі та ін.).

 
Рис. 3 Кількість викладачів і студентів МДУ, які брали участь у стажуваннях за кордоном, осіб

 
   Протягом 2009 року МДУ успішно розвивав всі напрямки міжнародної співпраці.
   Одним з найбільш важливих, стратегічних напрямків комплексної міжнародної роботи нашого університету є співпраця з Республікою Кіпр.
    У квітні 2009 року МДУ відвідав директор Фонду «Анастасіос Г. Левендіс», почесний професор МДУ В. Карайоргіс. У ході зустрічей було досягнуто домовленостей про те, що і в подальшому фонд регулярно поповнюватиме бібліотеку елліністичних студій МДУ «Костянтинос Левендіс» новою літературою та зміцнюватиме матеріально-технічну базу університету, факультету грецької філології та гуртожитку МДУ, а також надаватиме стипендії для наукових та мовних стажувань викладачів і студентів МДУ в Кіпрському університеті. Цього року Фонд встановив стипендії для переможців Всеукраїнської олімпіади з новогрецької мови, яка проводиться на базі МДУ. Варто зазначити, що ці стипендії будуть щорічно вручатись переможцям Всеукраїнської олімпіади з новогрецької мови.
Одним з головних векторів міжнародної діяльності МДУ у 2009 році стало співробітництво із Італійською Республікою. У 2009 році МДУ неодноразово приймав італійські делегації з Мессінського університету, Університету міста Перуджа, Калабрійської державної адміністрації, мерії міста Санта-Северіна, Посольства Італії в Україні, Італійського інституту культури в Україні, Спілки «Данте Аліг’єрі» та ін. Результатом співробітництва з італійським партнерами стало відкриття на базі МДУ представництва Спілки «Данте Аліг’єрі». У церемонії відкриття взяв участь за дорученням Президента Спілки, Посла Бруно Боттаї Генеральний секретар Спілки Алессандро Мазі. Представництво Спілки «Данте Аліг’єрі» у МДУ здобуло право видавати міжнародні сертифікати PLIDA, які дають право навчатись та працювати в Італії. В рамках цієї події в МДУ відбулось урочисте засідання членів вченої ради, викладачів та студентів МДУ, на якому було присвоєно звання Почесного професора гуманітарного університету Нікола Франко Баллоні, директору Італійського інституту культури в Україні.
     В рамках робочої поїздки ректора МДУ, професора, Почесного консула Республіки Кіпр в Маріуполі К. В. Балабанова до Італійської Республіки з 16.11.2009 по 23.11.2009 відбулись зустрічі із Надзвичайним та Повноважним Послом Україні в Італії Г. Чернявським, Президентом Спілки «Данте Аліг’єрі» Бруно Боттаї, ректором Римського ун
іверситету Тор Вергата, професором Ренато Лауро. В рамках візиту я також взяв участь у міжнародній конференції «Вища освіта, наукові інститути та міжнародне співробітництво у країнах Середземномор’я». В рамках конференції представники адміністрації 25 університетів з 14 країн Середземномор’я досягли домовленості про створенні Мережі середземноморських університетів. Країни СНД були представлені двома ВНЗ – Московським державним інститутом міжнародних відносин від Росії та МДГУ від України.
В жовтні 2009 року в МДУ вже традиційно відбувся 9-й тиждень італійської мови в світі. В рамках тижня МДУ відвідали відомі італійські вчені, дипломати, громадські діячі, які прочитали лекції для студентів МДУ.
Влітку 2009 року Ансамбль народ одного танцю МДУ на запрошення Калабрійської обласної адміністрації та Почесного консула України в Калабрії, нотаріуса Сальваторе Федеріко гастролював по півдню Італії. Велика кількість студентів МДУ також відвідали Сицилію та південне італійське місто Санта-Северіна для вивчення італійської мови, культури Італії. Загалом більше 70 студентів та викладачів МДУ у 2009 році відвідали Італійську Республіку.
З 6 по 18 липня 2009 року на базі МДУ проводилась друга Літня академія європейського права, участь у роботі якої взяли представники престижних університетів України та Російської Федерації. Протягом двох тижнів учасники Академії слухали лекції представників наукових шкіл Великобританії, Греції, Російської Федерації та України. По закінченню роботи слухачам видали сертифікати міжнародного зразка Академії європейського права, що дає можливість продовжити навчання в Літній академії в Афінах та отримати ступінь магістра європейського публічного права.
            У 2009 році МДУ досить плідно розвивав китайський вектор своїх міжнародних зв’язків. Так, навесні 2009 року університет відвідали делегації Народного уряду міста Цицикар, Цицикарського університету та Цицикарського вищого педагогічного коледжу. В рамках переговорів було досягнуто домовленостей про створення на базі МДУ Китайського культурного центру. Китайські партнери взяли на себе постачання наукової літератури інших матеріалів для Центру.
            Новим напрямком міжнародної діяльності МДУ у 2009 році стала співпраця із організаціями та установами Держави Ізраїль. На базі МДУ були проведені Дні ізраїльської культури, в рамках яких університет відвідала Генеральний консул Ізраїлю в Дніпропетровську, директор Ізраїльського культурного центру Олена-Хая Кароль. В рамках візиту пані Кароль було досягнуто домовленості про створення на базі гуманітарного університету Ізраїльського культурного центру. Перші групи охочих студентів та мешканців Маріуполя вже мають можливість вивчати іврит, ізраїльську історію та культуру на базі центру. 
У 2009 році Маріупольський державний університет спільно із своїми партнерами продовжив успішну реалізацію проекту ТЕМПУС «Модернізація та розвиток професійно орієнтованих курсів (MODEP ETF – JP – 00408 -2008)», фінансований Європейською Комісією.
Таким чином у 2009 році Маріупольський державний університет продовжив розширення міжнародного співробітництва довівши ефективність власної моделі міжнародної співпраці, яка передбачає комплексну взаємодію на культурному, науковому, освітньому рівнях з посольствами, меріями, обласними адміністраціями та університетами зарубіжних країн.
Важливо наголосити на тому, що всі питання, пов’язані з витратами на програми навчання, проживання, організацію відпочинку та культурних програм, фінансуються сторонами, які приймають наших студентів та викладачів.
Згідно з програмами міжнародних стажувань студенти слухали лекції з історії та культури різних країн, виступали на науково-практичних конференціях, удосконалювали знання з англійської, новогрецької, німецької, польської, італійської мов, знайомилися з визначними культурними пам’ятками Афін, Берліна, Москви, Лондона, Риму, Варшави, Відня, Нікосії, Салонік, Праги, Вашингтона, Нью-Йорка, Женеви, Пекіну та інших міст.
Перебуваючи за кордоном, студенти МДУ зустрічалися з депутатами парламентів і сенаторами, міністрами і губернаторами, мерами міст і лідерами міжнародних організацій, відомими науковцями і ректорами університетів. Вони мали прекрасну нагоду спілкуватися з молоддю багатьох країн світу, при цьому виступали провідниками української національної культури і духовності. Такі неформальні зустрічі мають величезне значення для зміцнення дружніх відносин між країнами і встановлення партнерських зв’язків між університетами.
Одним з найважливіших показників рівня і авторитету вищого навчального закладу є його міжнародне визнання. Інтерес закордонних партнерів до діяльності МДУ свідчить про ефективну роботу колективу, спрямовану на   якісну підготовку студентів, розширення освітніх, наукових і культурних зв’язків, і позиціювання університету в країнах-партнерах як перспективного і авторитетного вищого навчального закладу України, що динамічно розвивається.
.: Час :.
.: Дата :.
Липень
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
.: Анонси :.
Приглашение

ПЕРВЫЙ ГОРОДСКОЙ ФЕСТИВАЛЬ ПРЕССЫ

Приглашаем вас принять участие в первом городском фестивале прессы, который состоится 3 июня в Театральном сквере. Вокруг фонтана будут установлены палатки средств массовой информации. Палатку, столы, стулья, баннеры и т.д. необходимо иметь свои.

с 8.00 - размещение палаток (место укажут члены оргкомитета)
9.00 – начало фестиваля
10.00 – начало концертной программы (организатор – отдел культуры).
11.00 – начало торжественной части (с участием городского головы Ю.Ю. Хотлубея)
12.00 – продолжение концерта
14.00 - окончание фестиваля

Цель фестиваля – пропаганда своих СМИ среди мариупольцев, подписка на свои издания, живое общение с потребителями нашего продукта, общение с коллегами.

Организаторы фестиваля – Мариупольский городской союз журналистов, Мариупольский городской исполнительный комитет.

Огромная просьба: дать сообщение о первом городском фестивале прессы в своем средстве массовой информации, независимо от участия. Если у вас есть какие-то свои предложения по организации фестиваля, мы готовы их выслушать.

Свое участие в фестивале просим подтвердить не позднее 1 июня по телефонам: 52-66-42, 52-96-79, либо по электронной почте: red.@pr.ua
.: Управлiння :.
Логін

Пароль

Запам'ятати мене
Реєстрація
Забули логін чи пароль ?
© МДУ | 2012 | Сайт розроблено в РК «Аккорд»